Kokļu dziesmas Latvijai

2015. gada 12. novembris
Nav komentāru

Valsts svētku priekšvakarā Mazajā ģildē notiks Rīgas kokļu dienas pasākumi. Gaidāmo valsts svētku zīmē Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā Ģilde” 15. novembrī notiks Rīgas kokļu diena, piedāvājot apmeklētājiem divus kokļu mūzikas ansambļu koncertus un izstādi “Kokle cauri laikiem”.

Dienas gaitā notiks divi kokļu mūzikas koncerti ar vienotu nosaukumu “Kokļu dziesmas Latvijai”, sniedzot saturiski bagātīgu skaņdarbu programmu un plašu ieskatu kokļu mūzikas aktualitātēs, kā arī īpašu pirmatskaņojumu apvienotā koklētāju ansambļa izpildījumā.

Plkst. 12.00 KONCERTĀ “Kokļu dziesmas Latvijai. Rīta gaismā” muzicēs Rīgas jaunākās paaudzes koklētāji, atskaņojot gan tradicionālo kokļu ansambļu repertuāru, gan latviešu mūsdienu komponistu skaņdarbus.
Koncertā piedalīsies koklētāju ansambļi “Ilga”, “Karameles”, “Taureņi”, “Atbalsis”, “Austriņa”, “Pūt, vējiņi”, kā arī Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas koklētāju ansambļi.

Savukārt pēcpusdienā, plkst. 17.00, notiks KONCERTS “Kokļu dziesmas Latvijai. Saules dārzā”, kas pulcēs pieredzes bagātus koklētāju ansambļus, bet koncerta noslēgumā sagaidāma apvienotā koklētāju ansambļu uzstāšanās, atskaņojot vairākas Jāņa Lūsēna kompozīcijas ar solista Zigfrīda Muktupāvela līdzdalību un īpaši gatavots PIRMATSKAŅOJUMS – Alvila Altmaņa “Balāde Tēvzemei”. Jaundarba pirmatskaņojumā saksofona solo spēlēs pats komponists, kā arī jaunais saksofonists Aigars Raumanis.
Koncertā piedalīsies ansambļi “Raksti”, “Kokļu klubs”, “Madaras”, “Kārta”, “Teiksma” un “Cantata”.

Abus koncertus vadīs Zigfrīds Muktupāvels.

Līdztekus koncertiem Mazās ģildes “Bellacord” zālē varēs aplūkot IZSTĀDI “Kokle cauri laikiem” un uzdot jautājumus izstādeskuratoram, kokļu būves meistaram Imantam Robežniekam. Izstādē varēs aplūkot un ieskandināt dažādu veidu kokles, kā arī noskatīties dokumentālo filmu par kokļu būvi un kokles spēlmaņiem.

Kokļu dienas pasākumus rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un atbalsta Latvijas Nacionālais Kultūras centrs. Koncerta mākslinieciskās vadītājas: Teiksma Jansone un Anda Eglīte, producents biedrība “I Did It”.

 

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *