Laikmetīgā māksla skolās

http://nra.lv/latvija/izglitiba-karjera/151097-konceptuala-maksla-jau-skolas-sola.htm
2015. gada 12. septembris
Nav komentāru

2015. gada 11. septembrī plkst. 12.00 Rīgas mākslas telpā sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru notika publiska diskusija “Laikmetīgās mākslas vieta Latvijas kultūrizglītībā”. Tajā piedalījās mākslas pedagogi un mākslinieki, daloties ar veiksmīgiem piemēriem savā mākslas mācīšanas pieredzē, kā arī meklējot laikmetīgas mācīšanas un laikmetīgās mākslas iepazīšanas kopsakarības.

Diskusiju vadīja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Ilze Kupča. Diskusijā piedalīsies J.Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas direktors un mākslinieks Jānis Ziņģītis, mākslas zinātniece un kuratore Inga Šteimane, mākslinieks un mākslas pedagogs Mālpils Mūzikas un mākslas skolā Artūrs Arnis, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas mākslas skolotāja Santa Podgaiska, Latvijas Mākslas akadēmijas lektore un Mākslas izglītības centra „Trīs krāsas” vadītāja Ilze Vītola, J.Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkne Dzelde Ieva Mierkalne. Aicināti piedalīties bija Latvijas mākslas skolu skolotāji un skolēni, kā arī mākslas un mākslas pedagoģijas studenti no Latvijas augstskolām.

Izstādes „Gaismaskoks. Jauno māksla” autori ir Latvijas mākslas skolu audzēkņi un absolventi. Izstādes darbi ir daļa no Latvijas ekspozīcijas 2014. gada nogalē Tallinā notikušajā starptautiskās jauniešu laikmetīgās mākslas triennālē Eksperimenta!, ko organizēja Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Gaisma izstādē ir nozīmīgākais izteiksmes līdzeklis, iedvesmas un izpētes avots. Jaunie autori pētījuši tās iedarbību uz dažādiem materiāliem, tās īpašības un gaismas avotu raksturu,  īstenojot idejiski piesātinātus un arī tehnoloģiski sarežģītus darbus, interpretējot „Baltās nakts” tēmu. Izstādes nosaukumā ietvertais „Gaismaskoks” ir izstādes centrālais mākslas objekts, kas tēlaini apliecina kopējo ideju par gaismas vispārcilvēcisko un pozitīvo enerģiju.

 

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *