Gleznošana

Gleznošana atver durvis uz krāsu pasauli. Krāsa ir cieši saistīta ar gaismu. Tieši pateicoties gaismas staru, apkārtējās vides un mūsu acs brīnumainajai sadarbībai, mēs esam spējīgi saskatīt krāsas. Cilvēka acs spēj uztvert desmitiem tūkstošu dažādu krāstoņu. Atkarībā no apgaismojuma vienu un to pašu krāsu mēs ieraugām atšķirīgās niansēs – spilgtu vai blāvu, piesātinātu vai caurspīdīgu, siltu vai vēsu.

Krāsas ir arī ļoti emocionālas, tās spēj radīt priecīgas, miera pilnas, satraucošas, arī drūmas vai pat biedējošas noskaņas. Turklāt katra krāsa sevi vislabāk parāda attiecībās pret citām krāsām. Tāpat kā cilvēciskās emocijas pašas par sevi nav ne labas, ne sliktas – tās atklājas tikai attiecībās ar citiem, tieši krāsu salikumos atklājas to nianšu pārbagātība un krāšņums.

Lai neapjuktu plašajā krāsu pasaulē, mēs mācāmies krāsu jaukšanas un savstarpējās iedarbības likumsakarības. Apgūstam gaismas un ēnas gleznošanas pamatus. Pētām, kā gaisma maina krāsas toņu nianses, slīdot pār dažādas formas un materialitātes priekšmetiem. Mēs mācāmies attēlot dažādas krāsu noskaņas dabā un radīt paši savus krāsu tēlus. Gleznošanā mēs apgūstam dažādas tehnikas – strādājam gan ar akvareli, gan guaša un akrila krāsām.

Skolotāja

Gleznošanas mācību priekšmeta programma

 

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *