Kora klase

Kora klasē, vokālās dziedāšanas stundās audzēkņiem jāiemācās ne tikai pareizas vokālas dziedāšanas pamatprincipus, bet arī lielu vērību jāpievērš dziesmu muzikālā tēla veidošanai, atraisītībai, artistiskumam, skatuves kultūrai. Tāpēc katru mācību gadu gatavojam kādu teatralizētu – literāri muzikālu uzvedumu, kur audzēkņiem ir iespējas spēlēt lomas gan dziedot, gan runājot tekstu.

Esam iestudējuši P. Čaikovska operas Jevgeņijs Oņegins, V.A.Mocarta operu Figaro, Bastjens un Bastjena, Burvju flauta, L.E.Vēbera mūziklu Operas spoks, Jēzus Kristus Superstārs, Jāzeps un viņa brīnumainais mētelis, K.Veila un B.Brehta Trīsgrašu operu, Im.Kalniņa mūziklu – Ei, jūs tur, R.Paula- Nāc pie puikām u.c. uzvedumus. Lielu popularitāti un atzinību saņēmām pēc pasaku Īkstīte, Puteklīšu Ziemassvētki, Ziemassvētki Rūķubodē, Brīvdienas u.c .muzikāliem uzvedumiem. Koncertējam gan citās skolās, gan koncertzālēs – Latviešu Biedrības namā, Aizrobežu Vēstures muzejā, Melngalvju namā,
garīgo mūziku dziedam Latvijas baznīcās.

Lai audzēkņiem rastos priekšstats par pasaules vokālās mākslas vēsturi un attīstību viņu uzmanība tiek pievērsta daudzu komponistu daiļradei. Iestudējām Franca Šūberta, Eduarda Grīga, Pētera Čaikovska, Jāzepa Vītola, Arvīda Žilinska, Romualda Kalsona, Alvila Altmaņa dziesmu, kā arī baroka laika komponistu darbu koncertus.

Kora klases audzēkņi regulāri piedalās konkursos, gūstot labus un teicamus rezultātus.

Protams, dziedam arī vieglā žanra repertuāru gan solo, gan ansambļos un korī. Bērniem un jauniešiem piemērots repertuārs tiek meklēts internetā.
Tomēr par lielāko un labāko darba rezultātu var uzskatīt daudzu,jo daudzu audzēkņu ieinteresēšanu kora dziedāšanā un iesaistīšanu jauktajā korī ULBROKA.Visās jauktā kora Ulbroka balsīs dzied mūsu skolas absolventi un pateicoties tieši viņiem koris skan dzidri, jauneklīgi un azartiski.
Daži audzēkņi turpināja mācības Rīgas Doma skolā un citās mūzikas vidusskolās.

Skolotāja

Vokālās dziedāšanas mācību priekšmeta programma

Kora un ansambļa mācību priekšmeta programma

Diriģēšanas mācību priekšmeta programma

 

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *