Mūzikas literatūra

Mūzikas literatūra – tie nav tikai fakti par komponistiem un skaņdarbiem. Mūzikas literatūra – tā galvenokārt ir sajūtu māksla, jo mūzika ir sajūtas. Mūzika var patikt, var nepatikt, var pārsteigt un var pat šokēt, bet tā gandrīz nekad nevienu neatstās vienaldzīgu.
Savā nu jau gandrīz 20 gadus ilgajā skolotājas darbā esmu sapratusi, ka ne viss audzēkņiem ir jāpasniedz „nopietni”. Galu galā arī katra komponista biogrāfijā atrodami tik daudzi interesanti un kuriozi fakti, ar kuru palīdzību mēs varam iegaumēt arī to „vajadzīgo”. Un tad jau arī mūzika paliek atmiņā.
Ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību mūzikas literatūra ir kļuvusi par ļoti interesantu mācību priekšmetu. Galvenais – jācenšās radīt audzēkņos interese, un tad jau tas viņu entuziasms un zinātkāre nekur neizpaliks.
Ja vien tas būtu manos spēkos, katru mēnesi audzēkņus aizvestu uz kādu operas vai baleta izrādi vai kādu skaistu koncertu, jo tā ir „īstā garša”, kas jāizjūt katram klasiskās mūzikas mīļotājam vai vienkārši mūzikas cienītājam. Un ja kādā no minētajiem sarīkojumiem redzu kādu savu audzēkni, esmu priecīga – tātad viņš ir ieinteresēts lietā, ko viņš dara.
Lai mums visiem muzikāli daudzveidīgas emocijas!

 

Mūzikas literatūras mācību priekšmeta programma

Mūzikas nodaļas grupu stundu saraksti

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *