Apbalvoti Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņu Valsts konkursa laureāti

https://www.lnkc.gov.lv/galerijas/230920-latvijas-makslas-skolu-audzeknu-valsts-konkursa-laureatu-apbalvosana-lka-e-smilga-teatra-muzeja-21-09-2020-/#17533
2020. gada 24. septembris
Nav komentāru

2020. gada 22. septembrī, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, Rīgā, Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) apbalvoja Valsts konkursa laureātus – Latvijas mākslas skolu audzēkņus no 28 izglītības iestādēm. Pirmo vietu konkursā ieguva arī mūsu skolas audzēkne Aiva Strautmane, skolotājs Rolands Vēgners. Ar skolēniem neformālā gaisotnē tikās konkursa žūrija – scenogrāfi Krista Dzudzilo, Reinis Dzudzilo un Krišjānis Elviks. Atzinību konkrētu darbu autoriem izteica scenogrāfs Andris Freibergs un LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejs.
Aizvadītajā mācību gadā skolēni no visām simts Latvijas mākslas skolām Valsts konkursa ietvaros risināja tēmu “Domāšana telpā un scenogrāfija”. Radošie uzdevumi tika īstenoti tā dēvētajā “melnajā kastē”, ko scenogrāfi tradicionāli izmanto maketu veidošanā. Vasarā 350 maketu ekspozīcija bija skatāma LKA E. Smiļģa Teātra muzejā izstādē “Melnā kaste”.

Apbalvošanas pasākumā mākslas skolu audzēkņiem bija iespēja noskatīties Dirty Deal Teatro režisores Kristas Burānes izrādi “Netikumīgie” un pēc tam ieklausīties tās scenogrāfa Krišjāņa Elvika un aktrises, dzejnieces Marijas Luīzes Meļķes stāstījumā par izrādes tapšanas procesu. Konkursa žūrija, Reinis Dzudzilo, Krista Dzudzilo un Krišjānis Elviks, neformālās sarunās ar konkursantiem dalījās savās atziņās, kas bija radušās pēc Valsts konkursa darbu izvērtēšanas.

Valsts konkurss profesionālās ievirzes vizuāli plastiskās mākslas izglītības programmas audzēkņiem un labāko darbu izstāde notiek ik gadu. To rīko LNKC ar mērķi paplašināt mācību saturu, kā arī sniegt bērniem un jauniešiem priekšstatu par dažādajām mākslas, dizaina jomām un profesijām.

 

Informācija sagatavota pēc

Latvijas Nacionālais kultūras centra

sabiedrisko attiecību speciālistes

Lanas Kazlauskienes raksta

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *