1.septembris Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolā.

2021. gada 2. septembris
Nav komentāru

Tos rudens augstās debess vārdus
es tev gribu sacīt.
To spīvo savādumu gāju putnu acīs
es tev gribu prasīt.
To lielo zvaigžņu gatavību nokrist,
bet nenokrist
es gribu iedot tev.
To rudens horizontu robežu izzušanu
un ieturpināšanos nezināmajā
es gribu klāt mums pāri.

(O. Vācietis)

1. septembrī Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas jaunie audzēkņi kopā vecākiem un pedagogiem pulcējās skolas dārzā. Skolu var salīdzināt  ar skaistu dārzu, kurā izaug un uzplaukst viskrāšņākie ziedi – visdažādākie talanti. Šoruden skolas dārzam pievienojušies 37 jauni “stādiņi” – 28 pirmklasnieki mūzikā un 9 mākslā.  Mūsu dārzs jau ir liels un skaits – skolā šogad mācīsies 230 audzēkņi, apgūstot 14 izglītības programmas, un vēl 50 bērni apmeklēs Mūzikas un mākslas dotību attīstības grupas. Atvērta jauna izglītības programma – Eifonija spēle. Skolā strādās 31 pedagogs un 5 tehniskie darbinieki. Esam ļoti priecīgi un gandarīti, ka 9 no 22 absolventiem, kas beidza skolu pagājušajā gadā, turpina savu izglītību nākamajā pakāpē – mūzikas un mākslas vidusskolās: Helvijs Guļāns – Rīgas Doma kora skolas Džeza klasē, Kristiāna Bērziņa – J. Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas Klavieru klasē, Agata Lesika un Sofija Mihailova – J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā, Katrīna Kalēja, Aiva Strautmane, Dana Plīta un Anna Vansoviča – Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, Alisa Siņajeva – Rīgas Mēdiju un mākslas vidusskolā. Tas nozīmē, ka mūsu skolotāji ir ļoti prasmīgi “dārznieki” – kas spēj katram bērnam sniegt gan profesionālās zināšanas, gan cilvēcisko atbalstu un rūpes, gan iedvesmot ar savu personību.

Vasara mūsu skolas dārzā aizritējusi ražīgi,  audzēkņi ar panākumiem piedalījušies vairākos konkursos – Aleksands Bērcis ieguvis 2. vietu II Starptautiskajā konkursā “AMICITIA SONANS 2021”, Estere Meļohova – Atzinību Jauno mākslinieku konkursā “Stīgo, radi, Bolderājā!”, Sandra Šilla ieguvusi 2. vietu Jauno mūziķu konkursā “Stīgo, radi, Bolderājā!” un 1. vietu I Starptautiskajā vokāli instrumentālās mūzikas konkursā “International Music Games”, savukārt Anete Duntava konkursā  “VII Odin International Music Online Competition 2021″ ieguvusi 1. vietu, ar visaugstāko punktu skaitu savā grupā, kā arī 1. vietu  konkursā “MUSE 2021 International Music Competition”.

Izglītība ir trīs pušu sadarbība – bērns, skolotājs un vecāki, jo bez vecāku atbalsta un gādības izaugsmes ceļš dažam 6, dažam 7 un 8 gadu garumā nav iedomājams.  Lai arī kā “dārznieks” censtos un “stādiņi” pūlētos izaugt, ir vēl daudzi apstākļi, kas nosaka veiksmīgu gala rezultātu. Mūsu gadījumā tas ir atbalsts, ko sniedz pašvaldība, tagad jau apvienotā Ropažu novada dome, katrs tās darbinieks, nodrošinot skolas veiksmīgu darbību un mācību procesa nepārtrauktību.  Visiem mums kopā tas būs liels un skaists darbs, lai Latvijas kultūras lauks kļūtu aizvien krāšņāks.

 

Santa Podgaiska

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *