Akordeonistu tikšanās Francijā

2014. gada 8. septembris
Nav komentāru

No 27. jūlija līdz 6. augustam Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas akordeonistu ansamblis un Ulbrokas kultūras nama akordeonistu ansamblis ”Akcents” devās uz Francijas kalnaināko Overņas reģionu, lai sadarbības projekta ietvaros, ar nu jau iepazītajiem akordeonistiem no Orijakas mūzikas un dejas konservatorijas, kopīgi muzicētu un piedalītos akordeona mūzikas festivālā Rolakā, Francijā.
Ir 27. jūlija agrs rīts, visi vēl “miegojas”… Bet jaunie Ulbrokas akordeonisti dodas tālā ceļā. Šoreiz mūsu ceļš veda uz Franciju Kantālesdepartamentu, kur piedalījāmies divos Rolakas akordeonu festivāla koncertos – Rolakasbaznīcā un Orijakaspilsētas mērijā. Spēlējām kopā ar mūsu franču draugiem, kuri jūlija sākumā viesojās Stopiņu novadā. Šie koncerti bija ilgi gaidīti un rūpīgi gatavoti. To varēja sajust un izjust – aktīvie un spriedzes pilnie mēģinājumi, miers un nopietna noskaņošanās pirms koncerta, skanīgais koncerts un skatītāju ovācijas, kādas nebija sen dzirdētas pēc koncerta.
Protams, iepazinām arī Francijas vēsturi un kultūru, priecājāmies par brīnišķīgajiem skatiem no izdzisušo vulkānu virsotnēm, baudījām franču virtuvi, vienkārši dažas dienas jutāmies kā īsti francūži.
Apmeklējām Orijakas mūzikas un dejaskonservatoriju, kur mācās bērni no septiņu gadu vecuma. Vidējo (konservatorijas) mūzikas izglītību var iegūt desmit gados, ja esi kārtīgi mācījies un visas programmas apguvis paredzētajā laikā. Ir pieejamas dažādas programmas un dažādi apmācības līmeņi. Galvenais uzsvars tiek likts uz vēlēšanos ar prieku apgūt mūzikas instrumentu, bet profesionālajā līmenī (vidusskolas) mācības ir ļoti nopietnas un pilnībā sagatavo jauniešus studijām augstākajam līmenim. Mūsu skolas audzēkņiem ļoti interesanti likās telpu nosaukumi konservatorijā, tie nosaukti komponistu vārdos. Savukārt skolotājiem bija interesanti uzzināt, kā notiek pats apmācības process, kā arī spraigi diskutēt par mūzikas izglītības kvalitāti.
Ikvienā Kantāles departamenta kalnu pilsētiņā mūs sagaidīja mērs, lai personīgi iepazīstinātu ar skaistākajām vietām un palepotos ar sasniegto. Mums Francija atmiņā paliks kā siera dzimtene, jo Kantāle ir izslavēta ar savām īpašajām siera šķirnēm.
Pa ceļam uz Franciju, iegriezāmies Dienvidvācijas pilsētā Freiburgā, kur latviešu centrā Bērzaine sniedzām koncertu. Pēc koncerta visi kopā dziedājām populāras latviešu dziesmas un jutāmies kā mājās. Te noteikti jāpiemin mājas saimnieku teiktais – jūtaties kā viesos, bet atceraties, ka esat mājās. Bet, ja kādreiz ceļš aizvedīs uz viesmīlīgo Bērzaines māju, nebrīnieties, ka kādai no viesu istabām, ir dots Stopiņu vai Ulbrokas nosaukums.
Esam atkal mājās. Pilna galva ar radošām idejām, tāliem mērķiem un jauniem sapņiem. Šis koncertceļojums ir izskanējis, kuru ar skaitļiem varētu raksturot šādi – gandrīz 6300 km, 11 dienas un naktis, 3 ļoti skanīgi un īpaši koncerti, apmēram 30 frāzes un vārdiņi franču valodā (dažiem daudz vairāk), vairāki desmiti mēģinājumu, tūkstošiem emociju, neskaitāmi smaidi un smieklu šaltis.
Koncertceļojums, kurš izdevās pateicoties Stopiņu novada pašvaldības atbalstam, īpašu paldies sakot priekšsēdētāja vietniecei Vitai Paulānei.
Par projekta koordinēšanu jāpateicas mūsu skolas direktores vietniecei mācību darbā Santai Podgaiskai. Paldies, akordeona spēles skolotājai Anitai Riekstai un mūziķiem – Henrijam, Ievai, skolotājai Ingai, Kasparam, Kristapam, Kristīnei, Mārtiņam, Montai Megijai, Ričardam, Robertam, Taisijai par ieguldīto darbu, sagatavojot skaisto koncertprogrammu. Paldies visiem par piepildītiem sapņiem!
Akordeonistu ansambļa “Akcents” dalībnieks Henrijs Vīgants
Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas direktore Vita Pinne

FOTO galerija

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *