Akordeonu triumfs!

2015. gada 13. marts
Nav komentāru

Ar tik skanīgu nosaukumu 12.marta rītā tika pieteikts katrs no trijiem akordeona mūzikas abonementa koncertiem jaunajā koncertzālē „Rīga”. Muzikoloģe Karīna Bērziņa ļoti rūpīgi bija apkopojusi materiālus par akordeona gandrīz 200 gadu garo attīstības vēsturi, kurus uz ekrāna demonstrēja skaņdarbu starplaikos.

Izpildītāji – XIII starptautiskā akordeonistu festivāla Limbažos dalībnieki – viesi no Polijas, Krievijas, Vācijas, Itālijas, Baltkrievijas, Moldovas un arī Latvijas akordeonisti. Viņu vidū Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas akordeona klases audzēknes Monta Megija Igaune un Taisija Kožarina. Meiteņu dueta sniegumā koncertzālē „Rīga” izskanēja Lučiano Fančelli skaņdarbs „Kubiešu akvarelis”. Klausītāji ar aplausiem ļoti atsaucīgi novērtēja katru nospēlēto skaņdarbu, jo īpaši, koncerta noslēgumā visu sešpadsmit koncerta dalībnieku – akordeonistu ansambļa izpildīto Henrija Mančini skaņdarbu „Rozā pantera”.

Pēcpusdienā koncerta dalībnieku ceļš veda uz Limbažiem. Tur vakarā kultūras namā tika atklāts XIII starptautiskais akordeonistu festivāls, kas turpinājās trīs dienas ar pieciem koncertiem. Festivāla laikā risinājās arī V starptautiskais mūzikas skolu audzēkņu akordeona ansambļu konkurss.

Arī Monta Megija un Taisija gatavojās šim konkursam. Duetu kategorijā konkurence bija sīva, jo piedalījās 14 ansambļi no piecām valstīm – Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Vācijas un Latvijas. Nebija viegls uzdevums pēc spožiem panākumiem trīs konkursos 2014. gadā ar vairāku mēnešu pārtraukumu vēlreiz, bet jau citai žūrijai apliecināt savu lielisko ansambļa saspēli. Izdevās izcili! Pirmā vieta! Meitenes vēlreiz pierādīja, ka gribēts, ar lielu patiku mērķtiecīgi darīts darbs bagātīgi attaisnojas. Tāpēc nemaz nav žēl daudzo ar akordeonu pavadīto stundu, to skaitā arī skolu brīvlaikos un vasarā.

Festivāla noslēguma koncertā Limbažu kultūras namā uzstājās starptautiskais triju Baltijas valstu akordeonistu orķestris „Baltic Tremolo”. Tajā piedalījās arī Ulbrokas kultūras nama akordeonistu ansamblis „Akcents” sešu dalībnieku sastāvā. Ar desmit orķestra izpildītiem skaņdarbiem skaisti izskanēja akordeona mūzikas svētki senās Hanzas savienības viesmīlīgajā pilsētā Limbažos. Ar prieku turpat gaidīsim nākamo festivālu jau pēc diviem gadiem. Bet līdz tam jauni izaicinājumi, kas prasīs pacietīgu un rūpīgu darbu ne vien no jau atzīstamus panākumus guvušajiem akordeonistiem, bet jo īpaši no jaunākajiem Ulbrokas Mūzikas un mākslas akordeona klases audzēkņiem. Panākumu latiņa ir pacelta augstu – ir pēc kā mēroties un uz ko tiekties. Lai veicas!

Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas
akordeona klases pasniedzēja Anita Rieksta

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *