Apbalvoti kultūrizglītības nozares talantīgākie audzēkņi un skolotāji

http://www.lnkc.gov.lv/galerijas/260418-kulturas-ministrijas-apbalvojuma-un-cimzes-balvas-2018-pasniegsanas-ceremonija/
2018. gada 5. maijs
Nav komentāru

2018.gada 26.aprīlī plkst.12.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā apbalvoti talantīgākie kultūrizglītības nozares audzēkņi, viņu skolotāji un koncertmeistari. Starp tiem arī mūsu skolas Flautas spēles klases audzēkne Inta Briņķe, viņas skolotāja Daina Treimane un koncertmeistare Inga Sarkane. Kultūras ministrijas apbalvojumu piešķir par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādes un skatēs mākslu nozarēs. 

2018.gadā Kultūras ministres Daces Melbārdes pasniegtus apbalvojumus par īpašiem sasniegumiem 2017.gadā saņēma 45 audzēkņi un 51 pedagogs no 17 izglītības iestādēm. Jaunie talanti guvuši godalgas klasiskās dejas, mūzikas, mākslas un dizaina konkursos. Panākumi gūti Latvijā, Itālijā, Vācijā, Čehijā, Igaunijā, Lietuvā, Bulgārijā, Krievijā, Japānā, Taivānā, Francijā un Turcijā.

Man ir patiess prieks sekot līdz mūsu jauno talantu izaugsmes ceļam. Daudzi no šodien apbalvotajiem jauniešiem starptautisku atzinību iekarojuši pirmo reizi, citi augstu novērtējumu ārvalstu konkursos ieguvuši jau vairākkārt. Mēs esam patiesi lepni, ka ikviens no viņiem kopā ar savu talantu nes Latvijas vārdu pasaulē, pārliecinoši un spilgti pauž valsts simtgades moto „Es esmu Latvija,” akcentē kultūras ministre Dace Melbārde. Apbalvošanas pasākuma laikā ministre motivēja jauniešus tiekties un sasniegt ar vien jaunas virsotnes, nenogurstoši pilnveidojot savu meistarību. Dace Melbārde arī atgādināja talantīgajiem jauniešiem glezniecības vecmeistara Vilhelma Purvīša formulu – māksliniekam nepieciešams 1% ģēnija un 99% darba.

Kultūras ministrijas balva jauniešiem par sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādes un skatēs mākslu nozarēs iedibināta 1998. gadā. Ar šo Balvu Latvijas valsts atzīmē kultūrizglītības iestāžu audzēkņu spilgtākos radošos panākumus un viņu skolotāju ieguldīto darbu.

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *