Baltā nakts 2016

https://www.youtube.com/watch?v=m-B_AJYJRKI
2016. gada 5. septembris
Nav komentāru

Mūsdienu kultūras forums „Baltā nakts”, kas ik gadu notiek Rīgā septembra sākumā, šogad notiks naktī no 10. uz 11. septembri. Mākslas izglītības centrā „Trīs krāsas”, Miera ielā 33 , no plkst.„Māksla kastēs”, kurā satiksies kino un vizuālā māksla. Šai projektā piedālās arī mūsu skolas skolnieces Eleonora un Lūcija Balodes.

Baltā kaste, baltajā naktī. Tumšais cilvēka skatiens, kastes dziļumā. Mums visiem ir tumšas vajadzības, tāpēc esam tumši, un augot un novecojot šīs vajadzības paliek aizvien vairāk. IESKATIES kastē….hajajajajajajhahha…., IERAUGI briesmoni. Neredzi? Skaties ahahhhahha…dziļāk, un NENOBĪSTIES, tas esi tikai tu. IEPAZĪSTIES ar to tēlu, ko redzi. Nepazīsti? PAJAUTĀ, hajajajahahha
…IZTAUJĀ , saproti viņu. REDZI sevi…hahaha…..hahaha…..Un atceries, ka tu skaties uz sevi, nevis uz briesmoni vai tēlu. Ieraugi sevi naktī, jo šī nakts ir balta. Ieraugi savu nakts tēlu, šajā naktī. Šajā naktī tas ir ļauts.

„Baltai naktij” īpaši gatavotās īsfilmu programmas un laikmetīgās mākslas izstādes tematiskā ass ir 1924. gadā radītā filma „Ballet Mécanique”, kuras autors ir mākslinieks Fernārs Ležē. Laiks, kustība, pārvērtības laikā būs izstādīto mākslas objektu nozīmīgākie izteiksmes līdzekļi, kā arī iedvesmas un pārdomu saturs, ko rosinājusi šī avangarda kino šedevra izpēte.

Laikmetīgās mākslas izstādē būs skatāmi jauno autoru – bērnu, kuri mākslu apgūst Mākslas izglītības centrā „Trīs krāsas” – kinētiskas instalācijas un objekti, interpretējot „Ballet Mécanique”. Kastēs iebūvētie mākslas darbi demonstrēs atšķirīgus risinājumus laika dimensijas vizualizācijai. Ikviens būs aicināts ielūkoties mākslas kastēs, iekustināt, izgaismot un atdzīvināt tajās mītošos notikumus.

  • Filmu seansi: 19.00; 21.00; 23.00; 1.00

Projektu atbalsta: Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

 

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *