”BALTIC TREMOLO” SIMTGADEI VELTĪTĀ KONCERTTŪRE

2018. gada 9. oktobris
Nav komentāru

Baltijas valstis vieno ne tikai kopīgi vēstures notikumi un jūra, bet arī akordeonistu orķestris “Baltic Tremolo”, kurā jau vairākus gadus muzicē arī ansambļa “Akcents” dalībnieki, savukārt visklusākais orķestra instruments, proti, diriģenta zizlis, gulst ansambļa vadītājas Anitas Riekstas rokās. Par godu Baltijas valstu simtgadei orķestris devās ģeogrāfiski plašākajā koncerttūrē līdz šim, piecu augusta dienu laikā aizvadot koncertus Igaunijā, Zviedrijā un Latvijā.

Baltijas ceļa gadadienā, 23. augustā, Abjas-Paluojas pilsētā Igaunijā pirmatskaņojumu piedzīvoja simtgadei veltīto skaņdarbu cikls. Igauņu tautas melodiju dzīvīgums atspoguļojās tautasdziesmas “Meil aiaarne tanavas” Valdo Varka apdarē, akordeona mūzikas krāsainība bija jūtama lietuviešu gleznotājam un komponistam  Mikalojam Čurļonim veltītajā skaņdarbā, bet saldsērīga noskaņa pavadīja Jāzepa Lipšāna skaņdarbu “Noktirne”.

Kā izrādās, mūzika ne tikai dziedē, priecē un veldzē dvēseles, bet arī spēj līdzdarboties svarīgu jautājumu aktualizēšanā. Orķestris ar muzikālo saturu papildināja Stokholmā, Normalmes laukumā notiekošo manifestāciju “Par brīvu un tīru Baltijas jūru”, kurā Baltijas jūras drošības un vides problēmas apsprieda zviedru politiķi un Baltijas valstu vēstniecību pārstāvji, tostarp, Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams. Rūpes par Baltijas jūras reģiona drošību un labklājību orķestranti apliecināja, svinot ”Senās uguns nakti” – savdabīgu tradīciju, kad vienlaikus Baltijas jūras valstu piekrastēs tiek iedegti ugunskuri, sveces un lāpas.

Sveces tika iedegtas arī koncertceļojuma noslēdzošajā dienā kādreizējā orķestra diriģenta Viktora Ņikandrova piemiņas koncertā Limbažos.

Simtgadei veltīto programmu orķestra sastāvā ansambļa “Akcents” dalībnieki šoruden atskaņos arī akordeona mūzikas festivālā Šauļos, bet ansambļa tuvākā uzstāšanās paredzēta jau 13. oktobrī  Ulbrokas kultūras namā, godinot novada seniorus.

Henrijs Vīgants,
ansambļa “Akcents” dalībnieks

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *