Flautas klases 2014./2015. mācību gads.

2015. gada 25. maijs
Nav komentāru

Gads kopumā bija veiksmīgs. Esam laimīgi finišējuši maijā un gatavi skaistai vasarai, lai gan neiztikām bez grūtībām un mācību sastrēgumiem.
Šis mācību gads bija nozīmīgs ar Valsts konkursu Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmās Pūšaminstrumentu spēle (19.12.14. – 20.02.15.). Konkurss noritēja trijās kārtās, kur pirmajā kārtā piedalījās visi 2.-6. flautas klases audzēkņi. Pēc rūpīgas atlases uz konkursa otro kārtu tika izvirzītas 4. klases audzēkne Inta Paula Briņķe un 5. klases audzēkne Elizabete Cvilikovska. Abas meitenes Valsts konkursa II kārtā ieguva 2. vietas diplomus un tika izvirzītas uz finālu! Arī tur jaunās mūziķes parādīja teicamu sniegumu, ierindojoties uzreiz aiz godalgotajām vietām.
Elizabete Cvilikovska piedalījās arī klasiskās mūzikas talantu konkursā “Ineses Galantes talanti 2015”. Talantīgi jaunieši no visas Latvijas piedalījās mūzikas konkursā vairāku mēnešu garumā (18.02.-19.04). Elizabete izturēja atlasi – I kārtu, un piedalījās II kārtā. Jāpiebilst, ka katrai konkursa kārtai bija jāsagatavo atšķirīga programma, kur skaņdarbi nedrīkstēja atkārtoties.
Nākošais konkurss notika Vecmīlgrāvī 15.-17.03., kur risinājās tradīcijām bagātais Kārļa Štrāla XVI Starptautiskais konkuss “Jaunais flautists”. Mūsu skolu šajā konkursā pārstāvēja Inta Paula Briņķe un Elizabete Cvilikovska. Konkurss noritēja divās kārtās divas dienas pēc kārtas, ar atšķirīgu programmu katrā kārtā. Šoreiz uz otro kārtu tika izvirzīta Inta, kura pēc otrās dienas uzstāšanās atveda mājās 3. pakāpes diplomu.
Pēdējais mācību gada “stafetes” posms norisināsies 28.maiā, kad Elizabete Cvilikovska piedalīsies XXII Starptautiskā jauno mūziķu konkursā “Sigulda – 2015”.
Flautas klases audzēkņi visa mācību gada garumā piedalījās skolas organizētajos koncertos, kā arī piedalījās burvīgā un humora pilnā pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļu 1.aprīļa koncertā “Johaidī! Var arī tā!”, kur jaunie mūziķi muzicēja neierastā veidā un klausītājiem parādīja sevi no cita skatupunkta.
Un visbeidzot! Pēc veiksmīgi nokārtotiem pārcelšanas eksāmeniem, mēs – flautas klase, devāmies pārgājienā uz Vidzemes akmeņaino jūras piekrasti! Diena bija aktīva, pilna ar veiklības un atjautības uzdevumiem, dabas izaicinājumiem. Visa gada grūtumu atdevām jūrai un akmeņiem, pretī paņēmām daudz saules, vēju matos, un putnu vieglumu dziedot savas dziesmas.
Paldies jaunajām flautistēm par klausīšanos, mēģinājumiem, centību un sapratni! Paldies mammām, tētiem un ģimenēm, kas pacietīgi mudināja vingrināties, sajūsmināti klausījās mājas koncertus, uzmundrināja nepadoties pie tik vērtīgajiem gammu vingrinājumiem, sekoja līdzi ierakstiem dienasgrāmatās un apmeklēja mūsu jaukos koncertus!

Priecīgu VASARU vēlot,
skolotāja Daina

FOTO galerija

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *