Flautistu konkursu pavasaris

2018. gada 23. aprīlis
Nav komentāru

2018. gada 1. un 2. martā Daugavpili pieskandināja flautas, saksofona, klarnetes, obojas un citu pūšaminstrumentu skaņas. Šajās dienās pulcējās vairāku valstu jaunie mūziķi, lai piedalītos II Starptaustiskajā pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkursā NAUJENE WIND 2018.

Konkurss norisinājās divās dienās. Dalībnieku skaits vairāk, kā divi simti. 1. martā savu spēlētprasmi demonstrēja Latvijas mūzikas skolu audzēkņi, 2. martā – viesi no Lietuvas, Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas un Polijas. Programmā – divi dažāda rakstura skaņdarbi.

Mūsu skolas flautistes Anete Duntava un Inta Paula Briņķe, katra savā vecuma grupā ieguva augstāko novērtējumu – Grand Prix. Sirsnīgi apsveicam jaunās mākslinieces.

2018. gada 19. un 20. aprīlī Augusta Dombrovskla mūzikas skolā norisinājās Kārļa Štrāla XIX Starptautiskais konkurss“Jaunais flautists”. Šogad konkurss veltīts Baltijas valstu simtgadei, kā arī Kārļa Štrāla 125 gadei.

Konkurss ir profesionāļu vidē augstu vērtēts un sarežģīts. Konkurss notiek divās kārtās, četrās vecuma grupās. Pēc pirmās kārtas uz otro tiek izvirzīti 50% vai mazāk dalībnieku. Katrā kārtā jāspēlē obligātais konkursa skaņdarbs un izvēles skaņdarbs.

Šogad Anete Duntava saņēma atzinību, un Inta Paula Briņķe 3. vietu. No sirds apsveicam, un vēlam izturību gatavoties nākamajām uzstāšanām.

 

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *