GAISMASKOKS Jauno māksla

http://www.baltanakts.lv/2015/lv/program#p-66
2015. gada 2. septembris
Nav komentāru

Aicinām uz izstādi “Gaismaskoks. Jauno māksla”, kas apskatāma Rīgas Mākslas telpā no 5. līdz 13. septembrim. Nosaukumā ietvertais Gaismaskoks ir izstādes centrālais mākslas objekts, kas tēlaini apliecina izstādes kopējo ideju par gaismas vispārcilvēcisko un pozitīvo enerģiju. Šī darba autors ir mūsu skolas absolvents Artūrs Noviks. 5./6. septembrī Baltā Nakts apskatāma no 18:00 līdz 3:00 naktī. Pēc tam izstādi var apskatīt līdz 13. septembrim no 11:00 līdz 18:00, izņemot pirmdienas – uzņemts Rīgas Mākslas Telpa

Laikmetīgās mākslas izstādes Gaismaskoks. Jauno māksla autori ir pusaudži un jaunieši, kuri mākslu apgūst vēl tikai mākslas skolās, ne augstskolās.

Gaisma izstādē ir nozīmīgākais izteiksmes līdzeklis, iedvesmas un izpētes avots. Jaunie autori pētījuši gaismas iedarbību uz dažādiem materiāliem, gaismas īpašības un gaismas avotu raksturu, īstenojot idejiski piesātinātus un arī tehnoloģiski sarežģītus darbus, interpretējot Baltās nakts tēmu Gaisma.

Izstādes autora Artūra Novika interaktīvais Gaismaskoks aicina izstādes apmeklētāju iedegt koku. Taču mākslas objekts sāk mirdzēt, tikai sadarbojoties vairākiem cilvēkiem, ne vienatnē, tā apliecinot mīlestības un draudzības enerģijas spēku.

Daļa izstādes darbu ir interaktīvi, tie aicina ikvienu skatītāju iesaistīties un darboties. Uzvelkot Varas cimdu (Varas cimds, autore Gundega Čīma) var apjaust savu spēku ietekmēt apkārtējo vidi, var vērot kā mainās pilsēta dienas un nakts apgaismojumā (No putna lidojuma, autore Marija Helēna Kuzņecova), vai papildināt luminiscējošo zīmējumu kolekciju.

Izstādes autori ir Latvijas mākslas skolu audzēkņi un absolventi. Izstādes darbi ir daļa no Latvijas ekspozīcijas starptautiskās jauniešu laikmetīgās mākslas triennālē Eksperimenta! kas notika 2014.gada nogalē Tallinā.

11.septembrī plkst. 12.00 Latvijas Nacionālais kultūras centrs izstādes ietvaros organizē publisku diskusiju “Laikmetīgās mākslas vieta Latvijas kultūrizglītībā”, aicinot mākslas skolu pedagogus dalīties ar veiksmīgiem piemēriem savā mākslas mācīšanas pieredzē, meklējot laikmetīgas mācīšanas un laikmetīgas mākslas iepazīšanas kopsakarības.

No 8. līdz 12. septembrim izstādes darba laikā Latvijas Nacionālais kultūras centrs organizē īpašus izstādes apmeklējumus mākslas skolu skolēniem, iepazīstinot ar laikmetīgās mākslas principiem, pašiem līdzdarbojoties izstādes ekspozīcijā (lūgums pieteikties, zvanot: 67322234 – Latvijas Nacionālā kultūras centra Kultūras un radošās industrijas izglītības nodaļa).

Paralēli Rīgas Mākslas telpas Lielajā zālē apskatāma Francijas laikmetīgās mākslas izstāde “Le Cambrioleur / Kramplauzis”.

Vieta: Rīgas Mākslas telpa, Intro zāle, Kungu iela 3, Rīga

Laiks: 6.-13.septembris, darba laiki Ot. – Sv. 11.00 – 18.00*

*Baltajā naktī 5. septembrī darba laiki: 18.00 – 3.00, bezmaksas apmeklējums.

Biļešu cenas: 5 eur; skolēniem2.50 eur, studentiem; senioru kluba biedriem 3 eur.

Atlaides – ģimenes biļetēm, “mākslai draudzīgajā dienā” 9.septembrī.

Ieeja bez maksas bērniem līdz 7 gadu vecumam, Latvijas Mākslinieku savienības biedriem, mākslas skolu audzēkņiem, grupu pavadošajai peronai u.c., uzrādot attiecīgu dokumentu.

Projektu atbalsta Rīgas dome, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība.

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *