Instrumentu karaliene

2014. gada 23. oktobris
Nav komentāru

Jau septīto reizi Cēsīs notika starptautiskais Alfrēda Kalniņa jauno ērģelnieku festivāls. Tajā pulcējās dažādu pilsētu un valstu jaunie ērģelnieki, lai rādītu savu spēles prasmi un klausītos citu sniegumu, kā arī veicinātu pedagogu sadarbību un pieredzes apmaiņu. Šis ir vienīgais jauno ērģelnieku festivāls Latvijā. Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja 5. klases audzēkne Santa Zmuško, kura ērģeļspēli ar lielu interesi mācās jau otro gadu.
Festivāla ietvaros notika divi koncerti – jaunajā Vidzemes koncertzāles „Cēsis” Ērģeļzālē un Cēsu Sv. Jāņa baznīcā. Santai bija lieliska iespēja ieskandināt gan atjaunoto J.Kalniņa Vidzemes koncertzāles instrumentu, gan brīnišķīgās Walcker firmas ērģeles Sv.Jāņa baznīcā. Liels prieks par visiem topošiem ērģelniekiem! Katrs no viņiem apgūst kādu citu instrumentu, jo skolā ērģeles ir izvēles instruments. Var redzēt, ka tā bērniem un jauniešiem patiešām ir sirdslieta.
Komponistam Volfgangam Amadejam Mocartam reiz vaicāja: ”Kā tāds vīrs kā jūs, tik liels klaviernieks, gribat spēlēt ērģeles, instrumentu, kuram nav nedz salduma, nedz jūtīguma, ne piano, ne forte, bet allaž viss skan vienādi?” Uz to Mocarts atbildēja: ”Tam visam nav nekādas nozīmes. Manās acīs un ausīs ērģeles tomēr ir visu instrumentu karaliene.”
Mūsu skolas audzēkņiem ir paveicies, jo instruments ir siltā kluba zālē, par ko liels paldies Stopiņu novada domei. Festivāla laikā daži no dalībniekiem atklāja, ka vingrināties spēlēt ērģeles dodas uz baznīcu, kur ziemas laikā temperatūra reizēm ir zem nulles.
Gribu pateikties Santai Zmuško par neatlaidīgo darbu, par pacietību! Vēlos aicināt arī citus skolēnus atklāt un iemīlēt šo vareno instrumentu, kas daudzus gadsimtus priecē cilvēci un ceļ dvēseli augšup.

 

Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas ērģeļspēles skolotāja,
Digna Markule

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *