Izstāde “Dzeja tēlos un attēlos”

2018. gada 29. marts
Nav komentāru

No 5. aprīļa Ulbrokas bibliotēkas telpās skatāmas Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu veidotās un ilustrētās dzejas grāmatiņas.
Izstādē redzamie darbi tapuši Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņu valsts konkursa I kārtas ietvaros. Konkursā piedalījās visi Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas audzēkņi vecumā no 8 līdz 14 gadiem.

Šī gada konkursa tēma – ilustrācija un grāmatu grafika. Konkursa uzdevums bija veicināt izpratni par daudzveidīgiem teksta vizualizēšanas veidiem, pilnveidot zināšanas par grāmatu uzbūves principiem, iesējumiem, teksta un attēla attiecībām, ilustrāciju atbilstību dažādām mērķauditorijām.

Skolas 1. kursa audzēkņi ilustrēja Raiņa dzejoli “Visi desmit”, veidojot interesantu skaitīšanas spēli maziem bērniem, Leperello (lokāmas ermoņikas tipa grāmatiņas) formā.

2.kurss vizualizēja Arnolda Auziņa dzejolī “Meitene un skudra” aprakstītos notikumus brīvi izvēlētā – detektīva, romantiska stāsta vai piedzīvojumu žanrā.

3.kursa mācību uzdevuma tēma bija PROPORCIJAS. Audzēkņi paši rakstīja savu dzejoli par proporcijām, ilustrēja to un iekomponēja sarežģītajā plakātu grāmatas formātā.

4., 5., 6., 7. kursu audzēkņi pēc izvēles ilustrēja O. Vācieša dzejoli “Varonīga pelēnu varadziesma ar ne visai labām beigām”, I. Samauskas “Jocīgā mūmija”, A. Auziņa “Meitene un skudra”, K. Vērdiņa “Pirmā slikto bērnu dziesma par skolu”, E. Aivara “Situācija”, A. Čaka “Sapņo”.

Katras grāmatas minimālais apjoms ir vismaz 8 lappuses, tās darinātas dažādās tehnikās, izmantojot gan aplikāciju, gan krāsainos zīmuļus un akvareļu krāsas, gan tušu un rapidogrāfus, utt.

Esam ļoti gandarīti par paveikto. Bērni strādāja ar patiesu prieku, ieinteresētību un aizrautību, tapec žēl, ka no katras vecuma grupas uz Valsts konkursa otro kārtu varēja sūtīt tikai divus audzēkņus.

Latvijas profesionālās ievirzes izglītības programmu audzēkņu valsts konkursu mākslā ik gadu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Konkursa II kārtai no mūsu skolas tika izvirzīti seši audzēkņi, tā norisinājās 24. martā Profesionālās izglītības kompetences centrā „Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola”.

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *