Izstāde “IEKŠIŅA un ĀRIŅA”.

2020. gada 1. oktobris
Nav komentāru

No 1.oktobra līdz 1.novembrim Ulbrokas bibliotēkā, jaunajā kultūras centrā “Ulbrokas Pērle”, var ielūkoties Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas jaunāko kursu audzēkņu darbu izstādē “IEKŠIŅA un ĀRIŅA”. Neparastie objekti tapuši 2019./2020. mācību gadā, piedaloties Latvijas Nacionālās kultūras centra organizētajā Valsts konkursā Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem. Konkursa tēma – Tēls.Telpa.Scenogrāfija.Konkurss tradicionāli notiek 2 kārtās. Pirmajā kārtā piedalās visi skolas audzēkņi un veido darbus atbilstoši noteiktam uzdevumam. Žūrija novērtē padarīto un veiksmīgāko darbu autori dodas pārstāvēt skolu valsts mērogā.
Atbilstoši konkursa nolikumam, jaunākā vecuma grupa (7 – 10 gadi) šoreiz piedalījās tikai pirmajā kārtā . Bērni strādāja ļoti aizrautīgi, ieguva jaunas prasmes, darbos ieguldīja izdomu, pacietību, daudz laika un enerģijas. Darbi izdevušies izteiksmīgi un interesanti, tāpēc vēlējāmies iepriecināt autorus un iepazīstināt ar mūsu jaunāko audzēkņu veikumu plašāku skatītāju loku.
“IEKŠIŅA UN ĀRIŅA” – tāpat kā Ineses Zanderes dzejoļa nosaukums, skanēja jaunākās grupas darba devīze.
Uzdevums – izmantojot gatavu kartona kasti ar vāku, izveidot telpisku objektu, augu vai dzīvu būtni ar izteiksmīgu ārējo veidolu. Kastes iekšpusi atrisināt atbilstoši tēla raksturam, noskaņojumam vai kādam ar to saistītam notikumam.
Tikpat svarīgs, kā tēla vizuālais izskats, bija arī kopīgās mākslinieciskās ieceres, jeb koncepcijas apraksts. Tā tapa visbrīnumainākie un pārsteidzošākie stāsti, kas ir būtiska darba sastāvdaļa. Jaunie autori gan ietekmējušies no pasakām un filmām, gan attīstījuši oriģinālus sižetus un uzbūruši fantastiskas ainas, sasaistot it kā nesavienojamas lietas un mainot priekšstatus par to kārtību.
Lai izdodas piedzīvot pārsteigumu!

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *