Izstāde “ZĪMĒJU DZEJOLI”

2018. gada 23. aprīlis
Nav komentāru

Līdz 2018.gada 20.maijam Jelgavas Kultūras namā un Jelgavas Mākslas skolā ir skatāma izstāde “Zīmēju dzejoli”, kurā eksponēti labāko Latvijas mākslas skolu audzēkņu – valsts konkursa dalībnieku – darbi.

Valsts konkursā piedalās profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņi. Konkursa mērķis ir apzināt to, kā mākslas skolām Latvijā attīstīties turpmāk, vienlaikus izvērtējot arī audzēkņu mācību sasniegumus. Latvijā ir 164 mākslas un mūzikas skolas, 103 no tām iespēja apgūt mākslas programmas. Valsts konkursa tēma ik gadu tiek mainīta, nosakot virzienu, kas būtu aktualizējams mācību procesā.

Šajā mācību gadā kā konkursa tēma izvēlēta ilustrācija. Konkursa ietvaros skolēni iepazina gan Latvijas grāmatas bērnu grāmatu vides krāsainību un daudzveidību, gan paši veidoja grāmatiņas un ilustrēja dzejoļus. Valsts konkursa darbus vērtēja žūrija – mākslinieks Juris Petraškevičs, māksliniece un izdevniecības “Liels un mazs” mākslinieciskā redaktore Rūta Briede, izdevniecības “Liels un mazs” vadītāja Alīse Nīgale. Analizējot bērnu darbus, Rūta Briede atzīst, ka “oriģinalitāte un vizuālā dažādība atainojās arī visu vecumu konkursa dalībnieku darbos. Ilustrācija nav joka lieta arī pieredzējušam māksliniekam, tāpēc izjutu gandarījumu par bērnu drosmi un apņēmību.”

Visi konkursa dalībnieku I kārtas un II kārtas darbi no 13. aprīļa līdz 20.maijam ir apskatāmi izstādēs Jelgavas Kultūras namā, Krišjāņa Barona ielā 6 un Jelgavas Mākslas skolā, Mazajā ceļā 2, Jelgavā.

Konkursu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs”. Izstāde veidota sadarbībā ar Jelgavas mākslas skolu un Jelgavas Kultūras namu.

Informāciju sagatavoja:
Linda Ertmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
67228985; 29181396
Linda.Ertmane@lnkc.gov.lv
www.lnkc.gov.lv

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *