Izstādes septembrī

2018. gada 17. septembris
Nav komentāru

5. un 7. septembrī mūsu skolas 3.- 7. kursu audzēkņi apmeklēja Rīgas Starptautisko laikmetīgās mākslas biennāli (RIBOCA), bijušjā Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes ēkā, kur varēja apskatīt kādreizējās laboratorijas, tukšās bibliotēkas, auditorijas, kā arī Botānikas, Zooloģijas un Ķīmijas vēstures muzejus, kas joprojām ir atvērti apmeklētajiem. Apspēlējot ēkas zinātniski akadēmisko vēsturi, izstādē apskatīta tehnoloģiju un zinātnes attīstība, kā tās maina pasauli ap mums, mūsu uzskatus un izpratni par to. savukārt 11. un 13. septembrī  6. Rīgas Starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles “Tradicionālais un laikmetīgais” izstādi “IDENTITĀTE”, kas atspoguļo inovatīvās laikmeta parādības un tendences tekstilmākslas un šķiedras mākslas nozarē Eiropā un pasaulē, veicinot Latvijas mākslas prestižu ārpus valsts robežām.Laikmetīgās mākslas darbi kalpo kā sākuma punkts dialogam un diskusijām, viedokļu un emociju paušanai. Apskatot un analizējot tos, skolēni ne tikai attīsta savu radošo un kritisko domāšanu, izprot dažādus jēdzienus, bet arī apspriež jautājumus par sociālajiem procesiem un cilvēka identitāti sabiedrībā.
RIBOCA piedāvāja kopā ar mākslas vēstniekiem piedalīties izglītības programmā, atvērtā un eksperimentālā vidē, kurā dalīties zināšanās un idejās, lai kopīgi radītu jaunas laikmetīgās mākslas un kultūras pieredzes.Tā kā laikmetīgā māksla pēc savas būtības ir starpdisciplināra, katru izstādi iespējams skatīt atšķirīgos veidos, atkarībā no iepriekšējās pieredzes, noskaņas, laika un uzmanības, kas veltīti izstādē redzamajam. Izglītības programma nevis sniedza atbildes, bet gan veicināja diskusijas, ideju apmaiņu un jaunus jautājumus.

6. Rīgas Starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāle “Tradicionālais un laikmetīgais” ir mākslinieciski un profesionāli augstvērtīgā izstāde ar moto “Identitāte”. Identitātes tēmu mākslinieki bija aicināti aplūkot no dažādiem aspektiem: kā no vēsturiskā, sociālā, politiskā un nacionālā, tā no personiskā, radošā un filozofiskā. Tie vēstījumi, kas mākslinieciski un idejiski vairāk pārliecināja jomas ekspertus, tika iekļauti šajā skatē. Pēc starptautiskās žūrijas lēmuma izstādē pārstāvēti 93 autori no 26 valstīm – Baltijas un Ziemeļvalstīm, Polijas, Francijas, Vācijas, Austrijas, Apvienotās Karalistes, Izraēlas, ASV, Krievijas, Japānas, Taivānas u.c. Uzaicināto mākslinieku statusā triennālē piedalās arī četri žūrijas locekļi – savas valsts izcili nozares pārstāvji.

FOTO galerija

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *