Lai skan!

2016. gada 7. marts
Nav komentāru

IV Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss “Lai skan!” notiek š.g. 11., 12. martā, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Konkurss veltīts Jēkaba Graubiņa 130. jubilejas gadadienai. Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas ansamblis un koris  skolotājas Inas Ekartes un koncertmeistares Ingas Sarkanes vadībā ieguva Sudraba diplomu.

Konkursā piedalīsies 1627 dziedātāji no
Aglonas, Aizkraukles, Aizputes, Babītes, Bauskas, Daugavpils, Jelgavas,Jēkabpils, Jūrmalas, Ikšķiles, Iecavas, Kuldīgas, Ķekavas, Limbažiem,Liepājas, Ludzas, Līvāniem, Ogres, Rēzeknes, Rīgas, Rojas, Priekules, Mārupes, Tukuma, Saldus, Valmieras, Ventspils un Viesītes un protams arī no Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas.

Lai godinātu dižā komponista piemiņu katrs kora kolektīvs izpildīs vismaz vienu Jēkaba Graubiņa skaņdaru a cappella. Konkursu vērtēs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas macībspēki un studenti, topošie skolu koru diriģenti un vokālo ansambļu vadītāji.
Konkursa mērķis ir veicināt kolektīvās muzicēšanas prasmes, iemīlēt vokālās daudzbalsības mākslu, audzinot jauno klausītāju un mākslinieku paaudzi.

Konkursa uzdevumi:
sekmēt kora muzicēšanas nepārtrauktību laika posmā starp Skolu Jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem;
nostiprināt a capella dziedāšanas tradīcijas;
iepzīstināt skolēnus ar latviešu klasiķu mūzikas pērlēm.

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *