Jaunumi mūzikas teorijas metodikā

2018. gada 5. novembris
Nav komentāru

2018./2019. m.g. pirmie mēneši mūzikas teorijas priekšmeta metodikā ir bijuši ļoti radoši un jaunumiem bagāti. Papildus pērnā mācību gadā izveidotajām galda spēlēm “Muzikālais cirks” un “Ritma domino”, šajā gadā tapušas jaunas interaktīvas galda spēles – mūzikas valodas elementu skaidrojošā galda spēle “ Mūzikas alias”, kura veidota vecākajām klašu grupām, kā arī “Solfedžo Riču- raču” 2.-4. klasei un 6.-8. klasei, kurā, lai nonāktu savas krāsas “mājiņā”, skolēniem jāveic dažādi uzdevumi- jāritmizē, jāsolfedžē, jānosaka attēlā redzamo, jādzied dažādas gammas un skaņkārtas, jāizskaidro mūzikas jēdzieni un citi uzdevumi. Spēles gaitā skolēns attīsta savas prasmes un iemaņas mūzikas teorijā, nostiprinot jau esošās zināšanas, pielietojot tās praksē un apgūstot jaunas.
Izglītojamo rudens brīvlaikā Mūzikas teorētisko priekšmetu skolotāja Žanna Stankeviča devās uz Kokneses Mūzikas skolas organizētajiem kursiem “Pedagogu profesionālās pilnveides programmā mūzikas skolu un vispārizglītojošo skolu teorētisko priekšmetu pedagogiem” , kur vadīja meistarklases, iepazīstinot kolēģus ar jaunizveidotajām galda spēlēm. Mūzikas teorijas skolotājiem bija iespēja pašiem izspēlēt spēles un novērtēt to lietderību mācību procesā.
Tāpat arī rudens brīvlaikā Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolā notika mūzikas teorētisko priekšmetu skolotāju metodiskā sanāksme, kurā pirmo reizi apvienojās Ķekavas Mūzikas skolas, Salaspils Mūzikas un mākslas skolas, Ropažu Mūzikas un mākslas skolas un Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas teorētisko priekšmetu skolotāji, lai dalītos pieredzēs un apspriestu jaunās ieceres – starpskolu mūzikas viktorīnas izveidi 2018./ 2019. m.g. II semestrī.
Šajā mācību gadā mūzikas teorijas stundas kļūst vēl saistošākas, jo skolai ir iegādāti 14 jauni sintezatori solfedžo priekšmetam. Pateicoties šim materiāli tehniskajam papildinājumam, skolēni spēj daudz vairāk izpausties radoši – veidojot pavadījumus, strādājot grupu darbos, spēlējot kopā ar skolotāju, apgūstot teoriju praktiski. Šim ieguldījumam ir neizmērojama vērtība radošam, laiku taupošam un metodiski bagātinošam mācību procesam, ko skolēni jau ir atzinīgi novērtējuši. Paldies Stopiņu novada Domei par finansiālo atbalstu ieceru realizācijām un spēju novērtēt izglītības iestādes vajadzības! Paldies skolas direktorei Vitai par ideju realizāciju taustāmā veidā! Paldies mākslas nodaļas skolotājam Rolandam par galda spēļu dizainu izstrādi!
Mācies solfedžo ar prieku!

Skolotāja Žanna

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *