Mūzikas teorijas viktorīna

2016. gada 26. februāris
Nav komentāru

Ar prieku mūzikas nodaļas 4.b – 6.b un 6.a – 8.a klašu audzēkņi sagaidīja šī gada kārtējo Muzikālās viktorīnas pasākumu 26. februārī plkst. 16.00,  Ulbrokas kultūras namā.
Mūzikas viktorīnas dalībnieki bija 4.B-6.B klašu grupas un 6.A-8.A klašu grupas, kuras, sadaloties četrās komandās, sīvi cīnījās par uzvarētāja titulu. Katrai komandai bija arī savs nosaukums, par kuru skolēni vienojās pašā spēles sākumā. Komandas „Minioni” sastāvā bija Dairis Ulmanis, Daniela Burkovska, Mārtiņš Opmanis, Santa Zmuško, Monta Megija Igaune un Evelīna Kočāne. „Kartona kastes”pārstāvēja Evija Ernstone, Karolīna Arbuzova, Lūcija Balode, Reinis Salenieks, Inta Paula Brinķe un Beāte Monta Eihe. Savukārt atraktīvajā „4. Galda” komandā bija Līva Teterovska, Kristaps Laganovskis, Roberts Kristians Eihe, Reinis Salaks, Ulla Imaka un Stefans Oseļskis . Visbeidzot komandas „Čilotāji” pārstāvji bija Iļja Talatins, Ričards Puķudārzs, Liene Liāna Kalvāne, Ernests Stūre, Arta Kalniņa un Kitija Koroševska.
Komandām bija jāizspēlē dažādi erudīti uzdevumi, kuri saistīti ar mūzikas literatūras tēmām, solfedžo elementiem, mūsdienu mūzikas aktualitātēm pasaulē un Latvijā. Jāsaliek diktātu puzle, klausoties V. A. Mocarta 40. simfonijā, atraktīvi un radoši jāizspēlē ritma vingrinājums, izmantojot plašo Orfa instrumentu klāstu. Mēmajā šovā, par godu Raimonda Paula apaļajai jubilejai, attēlojot populārāko dziesmu nosaukumus, tos atminot, komandām bija jāvienojas kopējā dziesmas nodziedāšanā.
Ļoti saspringtā un azartiksā izskaņā pasākums noslēdzās ar „4. Galda” izcīnīto uzvaru – 1. vietu. Savukārt „Kartona kastēm” un „Minioniem” vajadzēja izspēlēt papildus jautājumu cīņā par otro vietu, kā rezultātā „Minioni” „izrāva” uzvaru un ieguva godpilno 2. vietu, bet „Kartona kastes” palika 3. vietā. Atzinības rakstu saņēma „Čilotāji”.
Tomēr, neskatoties uz iegūtajām vietām, skolēni visi jutās kā uzvarētāji, jo galvenais jau ir jautri un azartiksi pavadītie kopā būšanas brīži, kad ir iespēja vienam otru iepazīt vēl vairāk, nekā ikdienas ātrajā steigā satiekoties vien mācību stundās un skolas gaiteņos.

FOTO galerija

Paldies visiem dalībniekiem! Jūs bijāt erudīti, atraktīvi, zinoši un aktīvi dalībnieki!
Solfedžo skolotāja
Žanna Stankeviča

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *