Nobeiguma darbu aizstāvēšana 2016

2016. gada 13. maijs
Nav komentāru

11. maijā Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas 7. kursa audzēkņi, pedagogi, vecāki un draugi  pulcējās Ulbrokas kultūras nama izstāžu zālē ļoti skaistam un nozīmīgam brīdim – nobeiguma darbu aizstāvēšanai.
Visi eksāmeni obligātajos mācību priekšmetos zīmēšana, gleznošana, kompozīcija, mākslas valodas pamati jau ir aiz muguras. Atlicis pēdējais un droši vien vissvarīgākais – nobeiguma darbs materiālā. Mūsu skolā ir iespēja izvēlēties veidot savu nobeiguma darbu vienā no trim iepriekšējos gados apgūtajiem mācību priekšmetiem – keramika, grafika vai datorgrafika.

Visa gada garumā ir tapušas ieceres, pieslīpētas idejas, meklēti atbilstoši tehniski risinājumi un darba realizācijai piemēroti materiāli. Katrā ziņā audzēkņiem pašiem beidzot ir skaidrs  process no pirmās iedvesmas līdz gatavam darbam. Katram šis ceļš ir bijis atšķirīgs – kādam no pilnīgi skaidras idejas rudenī līdz precīzai tās realizācijai pavasarī, citam šaubu un pārmaiņu pilns, kur sākotnējā ideja transformējusies līdz nepazīšanai. Realizētais darbs ir apliecinājums apgūtajām prasmēm un iemaņām konkrētajā mācību priešmetā, materiālu un tehniku pārzināšanai, kā arī darbaspējām, mērķtiecībai, un spējai sakoncentrēties, novedot iesākto līdz galam.

Interesanti, ka katrs no audzēkņiem ir tik atšķirīgs, bet vienmēr veidojot nobeiguma darbu ekspozīciju, mēs redzam kaut kādas kopsakarības, kas vieno visus šī gada absolventus. Tas nozīmē, ka pa šiem 7 gadiem kurss ir saliedējies kā kolektīvs, kas var viens otru saprast, atbalstīt, just līdzi, kas bija novērojams arī nobeiguma darbu tapšanas procesā. Šogad ekspozīcijā dominē melnbaltie toņi, tā izskatās ļoti nopietni, klasiski. Tēmu pieteikumi ir konceptuāli sarežģīti.

Paldies šī gada nobeiguma darbu recenzentei Vidzemes Jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas direktorei Ievai Lazdauskai par objektīvo, analītisko vērtējumu un sirsnīgajiem ceļa vārdiem katram no audzēkņiem.

Īpaša pateicība ikvienam no nobeiguma darbu vadītājiem Ulbrokas Mūzikas un māksla skolas pedagogiem Dacei Balodei, Dairai Tropai un Rolandam Vēgneram.

FOTO galerija

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *