Plenērs un izstāde SAJŪTU DAUGAVA

2014. gada 9. aprīlis
2 komentāri

2013./2014.mācību gadu Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļa uzsāka ar plenēru Stopiņu novada, Vālodzēs piemājas ZOO “Brieži”. Laipnie saimnieki deva iespēju mūsu audzēkņiem iepazīties, sadraudzēties un arī uzzīmēt visus daudzveidīgos zoodārza iemītniekus – poniju, ēzelīti, fazānus, dekoratīvos mājputnus, pundurkaziņas un jēriņus, trušus, vāverēnus un  peruāņu pundursivēnu. ZOO pavadījām brīnišķīgu laiku pētot, zīmējot un samīļojot dzīvnieciņus. Uzzinājām daudz ko jaunu gan par viņu dzīves veidu, gan ikdienas paradumiem un nebēdnībām.

Ziemas mēnešos, atceroties septembra saulainās pēcpusdienas un izmantojot zoodārzā radītās skices,  tapa ilgtermiņa gleznojumi.

Visbeidzot pavasarī šie darbi nonāca Stopiņu novada vēstures muzejā, izstādē „Sajūtu Daugava”, kas tika atklāta 27.martā.  Lai dotos tālākos ceļojumos, vispirms jāiepazīst savas mājas. Izstāde piedāvā ieskatu Stopiņu novada  tuvākajā apkārtnē  caur tūrisma maršrutiem un iespējām tos izmantot pārgājienos, ekskursijās – piedāvājums ir plašs – aktīvās atpūtas takas, velo maršruti, brīvdabas koncerti, pilsētas svētki un interesantas kultūrvēstures ekspozīcijas novadu un pilsētu muzejos. Izstāde tapusi sadarbojoties Stopiņu, Salaspils, Ķekavas, Ogres un Baldones novadu tūrisma speciālistiem.  Vidi var sajust ar 5 maņām. Tausti, dzirdi, ožu, redzi un garšu. Lai gan dominējošā maņa izstādēs parasti ir redze, „Sajūtu Daugava” piedāvā informāciju sajust arī ar tausti un dzirdi. „Sajust Daugavu” Stopiņu novada vēstures muzejā varēs līdz Starptautiskajai Muzeju naktij 17.maijā.

[augšup]
2 Responses to Plenērs un izstāde SAJŪTU DAUGAVA
  1. Prieks radoši sadarboties ar UMMS !


[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *