Radošās darbnīcas skolēniem “Kas ir dizains?”

2016. gada 13. jūnijs
Nav komentāru

“KAS IR DIZAINS?” nodarbības 1. daļā jaunieši apskata muzeja pamatekspozīcijas dizaina kolekciju, diskutē ar muzeja pedagogu par dizaina daudzveidību un iespējām darboties šajā jomā.
Nodarbība tiek veidota kā piedzīvojums, 2.daļā praktizējošs dizainers iepazīstinās jauniešus ar konkrētu dizaina jomu, kurā viņš strādā.

NORISES LAIKS UN TĒMAS:
Otrdien, 14.jūnijā Daniela Treija “Grafikas dizains”

Jaunā dizainere Daniela Treija ir absolvējusi Eindhovenas Dizaina akadēmiju, viņa savu radošo balsi spēj izteikt visskaidrāk, radot asprātīgus un estētiski pievilcīgus grafiskus darbus. Iztēlojaties, kas notiktu, ja dizaina objektu, kas dzīvojis tikai fantāzijās un filmās, pieņemtu taustāmas formas fiziskajā pasaulē?

Trešdien, 15.jūnijā Toms Babčuks “Produktu dizains”

Toms Babčuks ir absolvējis LMA, radījis figūru komplektu “UMU”, kas palīdz veicināt tēlaino domāšanu, emocionalitāti un intelektuālas domas attīstīšanu gan bērniem, gan pieaugušajiem. Arī uzdevums jauniešiem tiks vērsts uz vizuāli asociatīvu stāstīšanu — ar iztēles palīdzību figūru nosacītajām formām piešķirt kādus konkrētus tēlus un ar tiem izspēlēt dažādas situācijas.
Ceturtdien, 16.jūnijā Liene Bukovska “Modes dizains”

Liene Bukovska ir absolvējusi LMA un šobrīd turpina attīstīt modes aksesuāru zīmolu “KUMMA”. Ar kolekcijām piedalījusies vairākās modes skatēs, to vidū modes nedēļā “Modes Manifestācija”. Liene ir radījusi modulāru somu komplektu, kas izstrādāts īpaši cilvēkiem ratiņkrēslos. Darbnīcas ietvaros tās dalībnieki varēs radīt neordināras formas aksesuārus izmantojot dažāda izmēra papīrus, tas ir arī viens no soļiem dizaineres produktu attīstībā.

Otrdien, 21.jūnijā Anete Bajāre “Ilustrāciju dizains”

Anete Bajāre studē LMA grafikas nodaļas maģistrantūrā, nodarbojos ar mākslu, ilustrāciju un grafikas dizainu. Piedalījusies vairākās izstādēs, to vidū Kaņepes Kultūras centrā ar bilžu grāmatu izstādi “Grūti audzināmas grāmatas”. Anete iepazīstinās jauniešus ar ilustrāciju pasauli, izspēlējot dažādus vingrinājumus tēlu un stāsta izstrādei, rezultātā radot pašu ilustrētu grāmatu.

VIDEO IESKATS DIZAINA DARBNĪCĀS:


NORISES LAIKS UN VIETA: Plkst.14.00 – 17.00, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10, Rīga.
BIĻEŠU CENAS: 0,50 EUR katram dalībniekam.
PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:
(+371) 67 830917; liene.granovska@lnmm.lv; http://goo.gl/uChjj5

Dalībai darbnīcā nav nepieciešamas priekšzināšanas.
Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

LIENE GRANOVSKA
Izglītības programmu kuratore

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Skārņu iela 10/20, Rīga, LV-1050, Latvija
T +371 67830917
E liene.granovska@lnmm.lv

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *