Sadarbības projekts

2014. gada 10. jūlijs
Nav komentāru

Sadarbības projekta dalībnieki no Latvijas puses ir biedrība “Stopiņu Salaspils partnerība”, Stopiņu novada pašvaldība un Ulbrokas Mūzikas un mākslas skola. No Francijas puses projektā piedalās vietējā rīcības grupa – Association pour le développement du Pays d’AurillacAurillac Mūzikas konservatorija, Raulhac kultūras asociācija un Siran muzejs.

Gan Stopiņu novads, gan Cantal reģions Francijā ir bagāts ar kultūras tradīcijām un daudziem kultūras dzīves notikumiem visa gada garumā. Šī projekta mērķis – veidot sadarbību mūzikas pedagogiem un akordeona ansambļiem, kopīgi koncerti Latvijā un Francijā un dalība akordeona mūzikas festivālā Raulhac, Francijā.

Projekts aizsākās pagājušā gada aprīlī ar Francijas delegācijas vizīti Latvijā. Gada garumā Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas akordeonistu ansamblis un Ulbrokas kultūras nama akordeonistu ansamblis “Akcents”, kā arī Aurillac Mūzikas konservatorijas jaunāko un vecāko klašu ansambļi strādāja pie kopīga repertuāra sagatavošanas. Katra vecuma grupa iemācījās četrus skaņdarbus, ko izvēlējās skolotāji sadarbībā ar saviem audzēkņiem un audzēkņu profesionālām spējām.

6. jūlija vēlā vakarā jaunie franču akordeonisti ieradās Stopiņu novadā, lai jau nākošās dienas agrā rītā uzsāktu kopīgus mēģinājumus ar mūsu novada jauniešiem. Sākotnējais mēģinājumu process bija ļoti aizraujošs visiem dalībniekiem, jāpierod pie atšķirīgajiem instrumenta veidiem – franču akordeonisti spēlē uz podziņakordeona, bet mūsu akordeonisti spēlē uz taustiņakordeona, jāiepazīst atšķirīgais mācīšanas un muzicēšanas stils, jāieklausās atšķirīgajās valodās. Pateicoties pedagogu Anitas Riekstas un Patrice Soulieieguldītajam darbam, drīz vien mūziķiem izdevās atrast kopīgu saskaņu un harmonisku skanējumu. Pēcpusdienās franču delegācijai bija iespēja iepazīties ar Latvijas tradicionālo kultūru – apmeklējām Latvijas Etnogrāfisko Brīvdabas muzeju, kur pēc ekskursijas izdejojām, izdziedājām un izspēlējām mūsu tautas dziesmas un dejas, izbaudījām dabas skaistumu apmeklējot Siguldu un atpūšoties Saulkrastu pludmalē, kā arī iepazīstot Rīgu – Latvijas, un šogad arī Eiropas kultūras galvaspilsētu.

9. jūlijā vakarā Līgo parkā ikvienam bija iespēja novērtēt jauno akordeonistu un viņu pedagogu kopīgo veikumu. Koncertā skanēja dažādu stilu un laikmetu mūzika. Pirmo reizi uz Līgo parka skatuves vienkopus bija tik daudz akordeonistu. Arī klausītāju atsaucība bija liela – skanīgie aplausi un “bravo” uzmundrināja mūziķus.Projekta veiksmīga norise iespējama pateicoties mūsu pašvaldības atbalstam, kā arī no Francijas puses vietējās rīcības grupas prezidentam Daniel Fabre, Raulhac vicemēram Michel Albisson, projekta koordinatorei Gisèle Leroux, Aurillac konservatorijas direktoram Yann Tendero, kas kopā ar mūziķiem bija ieradušies vizītē. Delegācija iepazinās ar Stopiņu novadu un bija iedvesmoti par to, cik ļoti Stopiņu novada pašvaldība atbalsta kultūras dzīvi, kā arī cik liela ir Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas nozīme vietējās kultūras dzīves veidošanā. Īpašu pateicību franču delegācija izteica mūsu priekšsēdētāja vietniecei Vitai Paulānei par viesmīlīgo uzņemšanu Stopiņu novadā.

Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas direktore Vita Pinne

 

FOTO galerija

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *