Starptautiskais festivāls „Jautrais akordeons”

2016. gada 18. aprīlis
Nav komentāru

15. aprīļa rītā akordeona 2. – 5. klašu audzēkņi posās ceļā. Vēl Ulbrokas kultūras namā mēģinājumā tika izspēlēti un noslīpēti visi seši skaņdarbi, kas vedami uz skaisto un sakopto Lietuvas pilsētiņu Pasvalis. Mēs – akordeonisti Emīls Sadovskis, Karolīna Arbuzova, Ričards Puķudārzs, Kristaps Laganovskis, Roberts Paulāns, perkusionists Arturs Karakons, koncertmeistare Inga Sarkane un vadītāja Anita Rieksta – esam aicināti un gaidīti ciemiņi Starptautiskajā akordeonistu festivālā “Jautrais akordeons”. Tas pulcēja ļoti daudz Lietuvas, Latvijas un Vācijas mūzikas skolu jaunos izpildītājus.

Ulbrokas akordeonisti bija sagatavojuši divus skaņdarbus kā savas skolas priekšnesumu. Četri citi skaņdarbi tika izpildīti koncerta noslēgumā septiņdesmit akordeonistu lielā orķestrī. Šie skaņdarbi šogad 7. jūlijā izskanēs arī Lietuvas skolēnu dziesmu svētku akordeona mūzikas koncertā Viļņā jau 400 jauno mūziķu izpildījumā. Šajā koncertā piedalīsimies arī mēs – Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas akordeonistu ansamblis.

Pasvalis festivālā „Jautrais akordeons” uzstājās dažādu mūzikas skolu akordeonisti – no Paņevežas, Ignalīnas, Kupišķiem, Jonavas, Kandavas, Ventspils, Leipcigas, Pakrojas, Viļņas u.c. Visus pārliecinoši vienoja vēlēšanās uzstāties, lai klausītāji pārpildītajā zālē vēlreiz un vēlreiz izjustu skaisto un daudzkrāsaino akordeona skanējumu!

 

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *