Ulbrokas akordeonisti Lietuvas skolēnu dziesmu svētkos.

2016. gada 29. jūlijs
Nav komentāru

Pateicoties Lietuvas akordeonistu asociācijas uzaicinājumam, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas akordeonisti – Emīls Rasmuss Sadovskis, Ričards Puķudārzs, Kristaps Laganovskis un Karolīna Arbuzova š.g. 6.jūlijā devās uz Lietuvu. Viņi piedalījās koncertā, kāda Latvijā pagaidām vēl nav. Viļņas Universitātes sv. Jāņa baznīcā 7.jūlijā izskanēja akordeona mūzikas koncerts, kas pulcēja vairāk kā 300 akordeonistus no visas Lietuvas.
Līdzīgi kā Latvijā, šogad arī Viļņā norisinājās skolēnu dziesmu svētki. Taču programmā līdzās dziesmām, dejām, pūtēju orķestriem un kankļu ansambļu priekšnesumiem, Lietuvā vienmēr notiek arī akordeonu mūzikas koncerts. Ulbrokas MMS jaunajiem mūziķiem bija vienreizēja iespēja pabūt un muzicēt milzu orķestrī. Divu mēģinājumu laikā visi spēlēt gribētāji tika sasēdināti un repertuārs samēģināts.
Koncerta programma bija veidota no dažādiem skaņdarbiem, kurus izpildīja atsevišķi katrs no četriem Lietuvas novadiem. Pieci skaņdarbi izskanēja kopā muzicējot visiem 300 akordeonistiem. Iespaids grandiozs, saliedēts. Likās, ka ar akordeona skaņām piepildās ik mazākais sv. Jāņa baznīcas stūrītis. Uz paaugstinājuma orķestra priekšā pa vienam kāpa astoņi Lietuvas diriģenti – akordeonisti.Viņi pierādīja, ka akordeona mūzika ar savu izpildījuma spilgtumu, žanru un raksturu daudzveidību ir cienīga ieņemt patstāvīgu vietu svētkos līdzās jebkuram citam instrumentam.
Milzīgs paldies visiem manu četru audzēkņu vecākiem, kuri katrs savu atvasi un akordeonu paši veda uz Viļņu. Nakšņojot dažādās viesnīcās, mēs visi kopīgi spējām laicīgi sapulcēties gan uz mēģinājumiem, gan koncerta sākumu. Visu pasākumu Lietuvas televīzija uzņēma tiešraidē, tāpēc precizitātei bija liela loma. Vēlreiz paldies vecākiem par viņu uzņēmību un atbalstu!

Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas
akordeona spēles pasniedzēja Anita Rieksta.

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *