UMMS audzēkņi viesojas Ulbrokas bibliotēkā

2020. gada 18. oktobris
Nav komentāru

Visu oktobri Ulbrokas bibliotēkā bija skatāma Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas jaunāko kursu audzēkņu telpisko objektu izstāde “Iekšiņa un Āriņa”. Izstādes noslēgumā 14. un 15. oktobrī arī paši darbu autori, kopā ar skolotājām Santu un Daci, paguva paviesoties jaunajās bibliotēkas telpās kultūras centrā “Ulbrokas Pērle”.
Piedzīvojām divas viesmīlības, izziņas, savstarpējas ieinteresētības, sapratnes un atklājumu pilnas pēcpusdienas un, lai arī liela daļa no UMMS audzēkņiem jau ir aktīvi lasītāji un bieži bibliotēkas viesi, daudziem bērniem bibliotēkas plašās, skaistās un mājīgās telpas raisīja pārsteigumu un prieka pilnu izbrīnu.
Bibliotekāre Ieva mūs iepazīstināja ar bibliotēkas iekārtojumu, lasītavām, īpašo, novadnieka dzejnieka Pētera Brūvera zāli, parādīja, kā kartotēkā atrast un bibliotēkā sameklēt grāmatas.
Bērni apskatīja paši savus un kursabiedru darbus – dažiem atkalredzēšanās prieks, citiem pārdomas par to, ko varētu darīt savādāk, ja darbs būtu jāveido ar jau uzkrāto pieredzi. Jaunie autori, bibliotekāres Dainas ierosināti, viens otru iedrošinot pastāstīja par savu darbu, atklāja dažādas tā tapšanas nianses.
Pārrunājuši atmiņas par darbu veidošanas laiku un dalījušies pārdomās par to mākslinieciskā tēla raksturu, pacienāti ar lasāmkonfektēm, skolas audzēkņi ļoti vēlējās nesteidzīgi baudīt bibliotēkas izziņas, teiksmanības, miera un radošā gara atmosfēru. Nelielās grupās vai pa vienam, ērti iekārtojušies, bērni, šķiet, būtu ar mieru apstādināt laiku, kuru varētu pavadīt sarunājoties vai pārlapojot interesantu grāmatu.
Atpakaļ uz skolu devamies bagātāki – visi ar iespaidiem un pārdomām par pieredzēto, paprāvs pulciņš ar jaunām grāmatām lasīšanai mājās un liela daļa, par ko īpašs prieks, ar lasītāju reģistrācijas pieteikuma veidlapām, lai atkal atgrieztos!

Skolotāja Dace Balode.

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *