Valsts konkurss profesionālas ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem

2018. gada 11. maijs
Nav komentāru

Kā katru gadu, arī šogad Latvijas Nacionālais kultūras centrs rīkoja Valsts konkursu profesionālas ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem. Šī gada konkursa tēma – ilustrācija un teksta vizualizēšana grāmatu grafikā. Konkursa pirmā kārta norisinājās skolā un tajā piedalījās visi skolas audzēkņi. Katrs bērns zīmēšanas un gleznošanas stundu laikā, divu mēnešu garumā veidoja savu grāmatu ilustrējot vienu no piedāvātājiem latviešu autoru dzejoļiem.

Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolā populārākie dzejoļi bija Arnolda Auziņa “ Meitene un skudra” un Ojāra Vācieša “Varonīgu pelēnu vakardziesma ar ne visai labām beigām”. Konkursa pirmās kārtas darbus vērtēja žūrija 5 skolotāju sastāvā, starp kuriem viens tika pieaicināts no izglītības kompetenču centra – Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas. Pēc spraiga žurijas darba, dalībai konkursa otrajā kārtā tika izvirzīti 6 skolas audzēkņi, 2 katrā vecuma grupā.

Jāatzīmē, ka visi skolas bērni uzdevumu veica ar prieku un aizrautību. Rezultāti ir tik interesanti un daudzveidīgi, tāpēc vēlējāmies, lai mūsu kopīgais veikums iepriecinātu pēc iespējas vairāk skatītāju – vēl līdz maija beigām visas UMMS audzēkņu veidotās grāmatiņas aplūkojamas Ulbrokas bibliotēkā.

Konkursa 2. kārta norisinājās 24. martā Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā. Arī tajā, bērni ļoti īsā laika periodā, trīs stundās, veidoja grāmatiņu, kurā ilustrēja vienu dzejoli. Visi mūsu audzēkņi 2. konkursa kārtā godam pārstāvēja Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolu.

Līdz 20. maijam Jelgavas mākslas skolā un Jelgavas Kultūras namā norisinās izstāde “Zīmēju dzejoli” . Tajā ir skatāmi visi konkursa 2. kārtas darbi, kā arī  konkursa otrās kārtas dalībnieku veikums skolas konkursos.

13. un 14.  aprīlī Valsts konkursa ietvaros Jelgavā norisinājās Latvijas mākslas pedagogu seminārs, kurā tika izvērtēta konkursa norise un prezentēti materiāli par konkursa norisi skolās. Atzinīgi tika novērtēta arī Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas prezentācija par Valsts konkursa uzdevuma izmantošanu akadēmisko terminu izpratnes veicināšanai zīmēšanā jeb Proporciju Briesmonis.

27. aprīlī Latvijas Nacionālālajā bibliotekā notika konkursa laureātu apbalvošana. Esam īpaši gandarīti un aicinām priecāties līdz ar mums, jo UMMS vecākās grupas pārstāvju Lauras Karakonas un Lūcijas Balodes darbi ir ļoti atzinīgi novērtēti arī valsts mērogā un meitenes iekļuvušas konkursa laureātu pulkā – Laura Karakona ieguvusi 2.vietu un Lūcija Balode 3.vietu. Apsveicam un lepojamies!

FOTO GALERIJA

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *