Vijolnieki starptautiskajā konkursā Talsos.

2016. gada 13. aprīlis
Nav komentāru

Jau 12.gadu Talsu novadā tiek rīkoti mūzikas svētki par godu tuvam Bēthovena draugam, mācītājam un lieliskam vijolniekam Kārlim Ferdinandam Amendam. Šajos svētkos 3.reizi Talsu Tautas namā norisinājās Kārļa Ferdinanda Amendas III Starptautiskais mūzikas skolu stīgu instrumentu individuālo izpildītāju un ansambļu konkurss. Šogad, agrā 9.aprīļa rītā uz Talsiem posās arī dalībnieces no Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas: 1.klases audzēkne Margarita Barabanova (sk. R.Barkāne) un Loreta Vaivode (sk. L.Treide-Plaude). Abām meitenēm tas bija pirmais konkurss, kurā viņas piedalījās.

Konkursā šogad piedalījās 19 vijolnieki, kurus vērtēja kompotenta žūrija – Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas asociētā profesore Ligita Zemberga, Ventspils Mūzikas vidusskolas Stīgu instrumentu nodaļas vadītājs Andris Puziņš. un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas Stīgu instrumentu nodaļas vadītājs Osvalds Šneiders.

Konkursa nolikumā bija teikts, ka dalībniekiem jāatskaņo 2 dažāda rakstura skaņdarbi, bet vienam no tiem jābūt Vīnes klasiķu sacerējumam (J.Haidns, V.A.Mocarts, L.V.Bēthovens). Mūsu vijolnieces bija sagatavojušas V.A.Mocarta skaņdarbus.

Uztraukums bija liels, un šoreiz saņēmām Pateicības rakstus par piedalīšanos konkursā. Pēc žūrijas komisijas vērtējuma, balvu par izcilāko konkursa sniegumu (400 EUR) saņēma dalībnieks no Somijas Toni Eskelinens.

Konkursa diena noslēdzās vakarā ar laureātu koncertu, bet bija padomāts arī par atpūtu līdz koncertam – pusdienas „Radošajā sētā” un 1,5 h gara ekskursija pa Talsiem.

Esam priecīgas un gandarītas, ka bija iespēja piedalīties un gūt pieredzi šādā starptautiskā konkursā.

Paldies koncertmeistariem Z. Rubesai un P. Račikam, kā arī liels paldies abu meiteņu vecākiem par atbalstu un sapratni.

Lai šis konkurss ir pirmais solis uz turpmākajiem panākumiem!

Vijoles klases skolotāja L.Treide-Plaude

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *