Zaļā prakse

2016. gada 20. septembris
Nav komentāru

Kā jau katru gadu, pirmās divas jaunā mācību gada nedēļas, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļā ir “Zaļās prakses” nedēļas. Šogad, atzīmējot izcilā latviešu gleznotāja Jaņa Rozentāla 150. dzimšanas dienu, devāmies uz rekonstruēto Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju, lai iepazītu latviešu nacionālās mākslas pamatlicēja J. Rozentāla daiļradi.

Muzeja apmeklējums izvērtās par īsu piedzīvojumu, jo bija ļoti interesanti apskatīt jaunās telpas –  izstāžu zāles, atvērtās māklas darbu krātuves un protams baudīt pilsētas panorāmas skatu no muzeja jumta. Katrs audzēknis veica arī uzdevumu – J. Rozentāla darba zīmējuma kopiju, ar ko vēlāk turpināsim strādāt mācību stundās.

Savukārt 16. septembrī, pateicoties Ulbrokas bibliotēkas laipnam uzaicinājumam, 7. kursa audzēkņiem un arī mūsu skolas absolventiem bija iespēja piedalīties dzejas dienu pasākumā “Kur tavi melnie strazdi Un brīnumsārtais rīts”.  Mūsu novadnieka Pētera Brūvera mājās “Kalēji” Līču ciematā pulcējās Stopiņu novada skolu jaunatne, bibliotēku un kultūras darbinieki, interesenti un Brūveru mājas ļaudis, lai klausītos vidējās paaudzes dzejnieku Andra Ogriņa, Annas Dzintares, Indras Brūveres Darulienes un Jāņa Vādoņa dzeju. Daži audzēņi, iepriekš iepazinušies ar šo autoru dzeju, izvēlējās sev tuvāko dzejoli un interpretēja to gleznā. Savukāt pārējie skicēja figurālas kompozīcijas, iemūžinot pasākuma gaitu. Patiess prieks, ka jauno mākslinieku interpretācijas atzinīgi novērtēja arī dzejnieki un šai dienā tapušie darbi aizceļoja pie dzejas autoriem.

FOTO galerija

Skolotāja
Santa Podgaiska

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *