Komponista Alvila Altmaņa dziesmu konkurss “Ulbrokas vālodzīte”

2016. gada 18. februāris
Nav komentāru

Ulbrokas Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas atbalsta biedrību BUMMS 2012. gada aprīlī  organizēja Komponista Alvila Altmaņa dziesmu konkurss “Ulbrokas vālodzīte”, kurā piedalījās Latvijas profesionālās ievirzes izglītības mūzikas skolu audzēkņi. Dalībnieku sniegumu piecās vecuma grupās vērtēja profesionāla žūrija – Rīgas Doma kora skolas vokālā pedagoģe Valda Dzene, meiteņu kora „Rīga” diriģente Evija Lācgalve un komponists Alvils Altmanis.

Konkursā piedalījās 73 dalībnieki no visas Latvijas – Aglonas bazilikas un Rīgas Doma Kora skolām, Aizkraukles, Augusta Dombrovska, Babītes, Jēkabpils, Kokneses, Ķekavas, Lielvārdes, Piltenes, Rīgas Latgales priekšpilsētas Mūzikas skolām, Jaunannas, Jaunpiebalgas, Mārupes, Olaines, Pārdaugavas, Ropažu, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolām, Cēsu, Jelgavas un Ventspils Mūzikas vidusskolām.
Konkursa mērķi bija: attīstīt audzēkņu profesionālās prasmes, uzstāšanās kultūru un koncertdarbību; veicināt apmācības procesa kvalitāti; popularizēt komponista Alvila Altmaņa dziesmas; papildināt pedagoģisko un koncertrepertuāru. Dalībnieki konkursā atskaņoja latviešu tautasdziesmu a capella un vienu no obligātajām Alvila Altmaņa oriģināldziesmām.
Bijām ļoti pārsteigti un priecīgi par lielo interesi mūsu organizētajam konkursam. Dziedāt latviešu tautasdziesmas mākam katrs, bet bieži vien izrādās, ka zinām tikai populārākās. Konkursā ar lielu prieku varējām klausīties interesantas un mazāk dzirdētas latviešu tautasdziesmas. Melodiskās Alvila Altmaņa dziesmas dažiem lika notraukt pat saviļņojuma asaras. Komponista dziesmas ar prieku dziedāja gan lieli, gan mazi. Bija patīkami klausīties bērnu skaistajās un skanīgajās balsīs. Pats komponists teica, ka ir apmierināts ar skolotāju radošo pieeju interpretējot viņa dziesmas un laimīgs, ka blakus tautasdziesmai skan viņa dziesmas, pat tādas, kas sarakstītas pagājušajā gadsimtā. Viņš bija gandarīts par milzīgo atsaucību un patīkami pārsteigts, ka skolotāji no Latvijas skolām teica paldies par šo konkursu.
Konkursa dalībniekiem bijām sarūpējuši arī radošās darbnīcas – origami un putniņu zīmēšanu. No papīra locījām putniņus, bet zīmētie putniņi vīteroja nošu līnijās un izveidoja komponista Alvila Altmaņa dziesmu „Es gribu ziedēt”. Konkursa dalībnieki varēja arī skatīties Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu veidotās animācijas filmiņas.
Konkursa diena bija ļoti gara, bet interesanta un pārsteigumiem bagāta. Konkursa noslēgumā visi konkursa dalībnieki kopīgi nodziedāja Alvila Altmaņa dziesmu ar Andreja Eglīša vārdiem „Es gribu ziedēt”.

[augšup]

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *